Na internetu je dlouhá řada on-line služeb, které vám nabízí možnost vytvoření jednoduchých nových webových stránek. V základních grafických šablonách obvykle zcela zdarma, nebo za nízký poplatek.

Kdy je využít?

Existují dva vhodné momenty. Ten první je v okamžiku, kdy si chcete otestovat nový produkt, či službu. Ať už na vašem stávajícím portfoliu klientů, nebo na úzkém segementu potenciálních zákazníků. Pro tyto účely vám může posloužit jednoduchá landing page. Druhý moment může nastat v okamžiku, kdy realizujete plnohodnotné webové stránky a do doby spuštění potřebujete prezentovat vaše kontaktní údaje. Poměr cena/výkon vám bude zcela jistě sedět.

Kde?

Aplikací je opravdu velké množství, odkazujeme na ty nejzajímavější. Uživatelské prostředí se dost liší a ne vždy vám poskytne příjemné večerní chvíle.

Vyzkoušeli jsme a (ne)doporučujeme.

Z uvedených služeb jsme na vlastní kůži zkusili dvě. WIX a Squarespace. První jmenovaná je rozhodně vítězem našeho mini průzkumu. Porovnejte sami.

Wix.

Zadání: vytvoření jednoduché landing page ke spuštění nové digitální agentury.

Výsledek: 15 minut. Rychlé administrační prostředí, intuitivní ovládání. A především funkční a pěkný design přímo v šabloně. Stránku si můžete prohlédnout na adrese http://me2237.wix.com/user-digital-agency.

Squarespace.

Zadání: vytvoření jednoduché stránky s novým portfoliem projektů.

Výsledek: 40 minut. Na první pohled hezké uživatelské prostředí, které ale není příliš funkční. Chová se nepředvídatelně a není srozumitelné. Design je nutné příliš dlouho vylepšovat. Stránku si můžete prohlédnout na adrese https://marek-mencl.squarespace.com

 

Máte nějaké další tipy? Podělte se o ně v naší diskuzi.

 

Přejít na diskuzi