Chrome. Opravdový prohlížeč.

Jak přestat ztrácet drahocenný čas? Začněte používat webový prohlížeč Google Chrome. Je rychlý, automaticky (bez vašeho vědomí) se aktualizuje a podporuje nejmodernější technologie, na kterých se vytváří webové stránky. A to hlavní? Nabízí širokou škálu rozšíření a po registraci je dostupný na všech vašich zařízení s ukládanou historií a záložkami.

Google účet a Google Apps

Založením Google účtu získáte přístup do jedinečného google světa plného užitečných aplikací a služeb. Ty jsou poskytovány zdarma a s dostatečně velkým úložným prostorem, který si můžete za poplatek zvětšovat. Účet je možné zřidit jak pod doménou @gmail, tak i pod vaší firemní doménou @nazevfirmy.

Pod vytvořeným účtem máte přistup do e-mailové pošty (Gmail), on-line správy dokumentů (Google Drive), analytického nástroje pro sledování návštěvnosti vašich webových stránek (Google Analytics) a do dalších desítek služeb.

Dropbox

Skvělý pomocník pro správu dokumentů a fotografií. Stejně jako aplikace od Googlu i Dropbox nabízí synchronizaci na všechna vaše zařízení. Jednodušše a relativně rychle. Službu je možné nainstalovat přímo do počítače, kde se stane alternativou pro běžný úložný prostor. Zajímavá “fičura”? Jednoznačně možnost synchronizace nově vyfocených fotografií.

Evernote

Intiutivní a spolehlivá náhrada za váš papírový blok. Služba Evernote nabízí prostor pro poznámky ze schůzek, k zaznamenávání nápadů apod. Hlavní výhody? Verzi pro PC, nebo i MAC oceníte na jednáních při kterých nemáte přístup k internetu.

Any Do


Služba, která uleví vaší hlavě. Už si nemusíte pamatovat, jaké zmeškané hovory potřebujete vyřídit, na jaké e-maily odpovědět, jaké úkoly v časovém nebo projektovém rozložení vyřešit. Před několika týdny služba spustila novou aplikaci “Cal” a chystá se i do oblasti e-mailu a poznámek. Vřele doporučuji vyzkoušet.

 

Pocket

Zajímavé rozhovory, články, analýzy, ale i videa. To všechno vám pomůže aplikace Pocket uložit na jedno místo. Vše, na co nemáte během náročného dne čas, a chcete si prohlédnout později. S rozšířením do prohlížeče Chrome a dostupností na všech zařízeních, jde o aplikaci, kterou velmi oceníte.

Toggl

Víte, kolik času trávíte nad plněním jednotlivých úkolů? Myslíte si, že nestíháte a hledáte skulinku v pracovním dni? Zkuste pár týdnů používat službu Toggl. Ve velice přehledném kabátu vám nabízí sledovat odpracovaný čas s rozdělením na jednotlivé projekty.

Používáte jiné aplikace, které vám pomáhají šetřit čas? Napište mi, rád je do svého článku doplním.

Nebojte se experimentovat!

Aktualizace 2.6.2014

Miroslav Pecka mi zaslal své tipy na webové nástroje, které používá. Znáte je? 

To-do list

Uživatelsky velice příjemně vypadající to-do aplikace, která bude mít přesah i do řízení vašich projektů. Dostupná je pro mobilní platformy iOS a Android. Výhodou je i rozšíření do Chrome, které vám usnadní každodenní používání. Plnou verzi aplikace si můžete zakoupit za 20USD/rok.

Uložiště souborů

Uložiště souborů není jenom Dropbox, ale nabízí ho i další poskytovatelé. Za zmíňku určitě stojí aplikace Copy  s 15GB zdarma nebo OneDrive se 7GB. Je už na vás jaká služba vám bude více vyhovovat. 

Marek.

 

 
Přejít na diskuzi